Genewa – planowanie podróży


Planowanie


Już od dawna to nie ja decyduję, dokąd lecę, decydują cenowe okazje. Tak było i tym razem. Wycieczka do Genewy, jak większość moich wycieczek, była wycieczką nieplanowaną. 

Lot z Warszawy do Genewy upolowałem dzięki nałożeniu się dwóch okazji – Szalonej Środy w LOT oraz promocyjnej akcji airfasttickets.de (obecnie nie polecam używania usług żadnej z wersji językowych portalu). Dzięki kodom zniżkowym cenę końcową udało mi się obniżyć o 45 euro. Ostateczna cena wyniosła śmieszne 15 euro za lot w dwie strony (około 64zł).

Dzięki kolejnej promocji, tym razem na amerykańskim odpowiedniku strony – airfasttickets.com, ‚dokupiłem’ sobie doloty z Krakowa do Warszawy oraz powrotny na tej samej trasie. Dokupiłem to może nieodpowiednie słowo, bo nie zapłaciłem za bilety ani grosza. W rezultacie skomponowałem 4-odcinkowy lot na trzech rezerwacjach.

Bilety kupione, co dalej? Brakowało mi jeszcze tylko noclegów, zacząłem ich szukać późno, bo na tydzień przed wylotem, używając couchsurfing. Na kilkadziesiąt moich próśb o możliwość noclegu, większość została odrzucona, na pozostałe nie dostałem odpowiedzi aż do dnia dzisiejszego. Mój wyjazd stanął więc pod znakiem zapytania – najtańszy nocleg w pokoju wieloosobowym kosztuje aż 45 franków za noc, na moje nieszczęście wszystkie miejsca na mój termin zostały już zarezerwowane, lotnisko w Genewie jest zamykane na noc, a najtańszy pokój w hotelu kosztuje 330zł za noc, co stanowczo przekracza mój budżet. Zrezygnowany poszukiwaniem miejsca do spania, na 13 godzin przed planowanym wylotem, odbieram informację od mojego przyszłego hosta, że może mnie przenocować. Biegam niczym szalony i przygotowuję się do podróży.

Jeśli podobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco z kolejnymi – polub FANPAGE’A lub zapisz się do NEWSLETTER’A (lewe menu boczne). Dzięki!

Jeden komentarz na temat “Genewa – planowanie podróży”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s