Krótki poradnik – jak najtaniej dojechać do Lwowa.


W związku z ostatnią wizytą na Ukrainie postanowiłem napisać krótki poradnik jak oraz za ile można dostać się najtaniej do Lwowa z Wrocławia, Warszawy oraz Krakowa i jak dotrzeć dalej do Odessy.

Kraków / Warszawa / Wrocław – Rzeszów

Najtańszą i najszybszą opcją dostania się z Krakowa do Rzeszowa jest zdecydowanie wybranie usług PolskiBus.com. Autobusy linii P12 i P14 kursują aż 10 razy dziennie (pierwszy 0:55, ostatni 20:25). Czas podróży wynosi około 2h20m.

Z Wrocławia linią P14 do Rzeszowa dostaniemy się aż 7 razy dziennie (pierwszy 04:45, ostatni 17:00). Czas podróży wynosi około 5h45m.

Autobusy linii P10 z Warszawy do Rzeszowa odjeżdżają pięciokrotnie w ciągu dnia (pierwszy 8:15, ostatni 23:59). Czas podróży to 5h15m.

Przystanek końcowy w Rzeszowie znajduje się na Dworcu Lokalnym (dawniej Podmiejskim) na ul. Kasprowicza tuż przy Galerii Rzeszów.

Cena: od 1zł za bilet + 1zł opłaty za rezerwację.

Rzeszów – Przemyśl

Należy poświęcić około 15-20 minut na przejście z ul. Kasprowicza na Dworzec Kolejowy Rzeszów Główny (1,2 km).

Pociąg z Rzeszowa do Przemyśla jedzie od 1h27m do 1h43m, pierwszy odjeżdża tuż przed 5 rano, ostatni po 22.

Cena: od 5zł (bilet ulgowy) do 10zł (bilet normalny). Dokładny rozkład jazdy pociągów oraz cennik dostępny na stronie Przewozów Regionalnych.

Przemyśl – Medyka

Tuż obok stacji dworca Przemyśl Główny od strony północnej znajduje się Dworzec Autobusowy, z okolic którego odjeżdżają busy do Medyki, zatrzymując się tuż przed granicą. Podróż trwa około 20-30 minut, bus odjeżdża po zapełnieniu większości miejsc.

Cena: 2zł za osobę.

Przejście graniczne Medyka – Szeginie

Piesze przejście graniczne ze wszystkimi formalnościami może zajmować od kilkunastu minut do kilku godzin w zależności od aktualnej sytuacji. Nam w środku tygodnia w godzinach popołudniowych zajęło to tylko 20 minut, przed długim weekendem listopadowym nie zajęło nam to więcej niż 30 minut. Trzeba liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania w drodze powrotnej (kontrola zawartości bagaży, deklaracje celne).

Szeginie – Lwów

Po przejściu granicy powinniśmy się kierować jeszcze około 200 metrów dalej i skręcić w lewo – tam znajduje się przystanek marszrutek jadących do Lwowa. Bilet można kupić w kasie bądź u kierowcy. Na dzień publikacji postu marszrutki odjeżdżały od 5:45 do 21:00 co około 30 minut. Czas przejazdu wynosi od 1h40m do 2h. Do Lwowa docieramy pod Dworzec Kolejowy.

Cena: 36 hrywien (około 5,8zł)

Alternatywą może być taksówka lub prywatny samochód – od 50-60 hrywien za osobę przy czterech podróżujących.

Autostopem z Szegini do Lwowa – w oczekiwaniu na marszrutkę jadącą do miasta postanowiliśmy złapać stopa z pozytywnym skutkiem. Trzy przejazdy, godzina i czterdzieści minut wystarczą by znaleźć się pod operą. Z doświadczenia wiem, że polscy kierowcy biorą autostopowiczów wielokrotnie rzadziej, niż  kierowcy ukraińscy.

Podsumowanie:

Wyruszając z Krakowa o 8 rano już po 5-7 godzinach możemy znaleźć się w centrum Lwowa. W przypadku pozostałych miast trzeba liczyć się z dodatkowymi 3-4 godzinami.

Cena:

  • Kraków / Warszawa / Wrocław – Lwów (bilety ulgowy): od 16 zł
  • Kraków / Warszawa / Wrocław – Lwów (bilet normalny): od 20,5 zł

Jeśli podobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco z kolejnymi – polub FANPAGE’A, profil na INSTAGRAMIE lub TWITTERZE. Dzięki!

TANIE NOCLEGI W LWOWIE

 

9 myśli w temacie “Krótki poradnik – jak najtaniej dojechać do Lwowa.”

  1. Przerabiałem podobną trasę z Krakowa do Lwowa. Na raty, różnymi środkami transportu można dojechać za grosze. Zwłaszcza teraz, gdy hrywna stoi bardzo słabo. Widzę, że w te wakacje wszyscy do Mołdawii i Odessy się wybierają/wybierali, ładnie:-)

    Polubienie

    1. Na pewno są, jeśli nie bezpośrednie to z przesiadką. Może akurat wybrałaś datę na zaraz (wykupione wszystkie miejsca) lub datę zbyt daleko wybiegającą w przyszłość (nie wprowadzili jeszcze sprzedaży biletów na te pociągi do systemu).

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s