Krótki poradnik – jak najtaniej dojechać do Odessy.


Cześć! W związku z bardzo dużym zainteresowaniem wpisu dotyczącego najtańszej podróży z Krakowa do Lwowa i dalej do Odessy, postanowiłem rozdzielić poradnik dotyczący tych dwóch miast (w końcu nie każdy jadący do Lwowa jedzie nad Morze Czarne) i napisać osobny poradnik – o tym jak najtaniej dostać się do Odessy.

Mam dla Was złą wiadomość. W związku z tym, że najtańsza trasa, którą opracowałem, wiedzie właśnie przez Lwów – musicie zerknąć również na wcześniejszy post tutaj.

Dobra wiadomość jest taka, że na końcu postaram się przeglądnąć inne możliwości dostania się do Odessy.

Lwów – Odessa (pociągiem)

Z Lwowa najtańszym, ale niekoniecznie najwygodniejszym środkiem transportu jest kolej. Bilety na pociąg kupimy na stronie kolei ukraińskich. Czas przejazdu wynosi nieco ponad 12 godzin.

lwow-odessa-1

Ceny:

  • Wagon sypialny 1 klasa (suite) – od 565 do 620 UAH (od 90 do 100zł)
  • Wagon sypialny z przedziałami (coupe) – około 300 UAH (49zł)
  • Wagon sypialny 3 klasa (berth) czyli kuszetka w wagonie bez przedziałów. Zdecydowanie najtańsza wersja, biletów w tej klasie jest najwięcej. Cena to około 115 do 145 hrywien (od 18 do 24zł).

Bilety można kupić online i odebrać w specjalnej kasie na dworcu w dzień odjazdu. Cena zawiera prześcieradło i jedną herbatę.

Lwów – Odessa (samolotem)

Ciekawą alternatywą na dostanie się do Odessy jest lot samolotem. Dostępność lotów oraz ceny znajdziemy na stronie ukraińskich linii UIA. W okresie wakacyjnym samoloty latają na tej trasie dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki (wylot 22:05, przylot 23:25), dostępne są również nieco droższe bilety z przesiadką w Kijowie.

Na lotnisko we Lwowie z centrum miasta dostaniemy się trolejbusem nr 9.

Cena: Trolejbus na lotnisko kosztuje 1 hrywnę (bilet studencki) lub 2 hrywny za bilet normalny (około 18-36 groszy). Bilet samolotowy kupowany bezpośrednio na stronie linii to koszt rzędu 34$ za lot w jedną stronę (bezpośredni, przez Kijów około 5-10$ droższy). W praktyce bilety można kupić już od około 20-40 zł u jednego z pośredników grupy Bravofly Rumbo Group lub Budgetair.

Warszawa – Odessa (samolotem)

Połączenie bezpośrednie z Odessą dostępne jest tylko w siatce jednego przewoźnika – PLL LOT (codzienne loty, czas przelotu 1h50m). Jeśli nie mamy nic przeciwko godzinnej przesiadce w Kijowie, a w zamian za tę niedogodność docenimy darmowe 23 kilogramy bagażu nadawanego – wybierzmy flyUIA.

Przykładowe połączenia (ceny w podsumowaniu):

lot-waw-kbp-ods lot-waw-ods

Podsumowanie

  • Kraków – Lwów – Odessa (ostatni etap pociągiem): od 42 – 46 zł
  • Kraków – Lwów – Odessa (ostatni etap samolotem): od 40 zł (bilety lotnicze kupowane u pośrednika) do 145zł (kupowane na stronie linii lotniczej)
  • Lot w dwie strony na trasie Warszawa – Odessa z przesiadką w Kijowie (FlyUIA) – 440zł (w tym bagaż 23kg)
  • Bezpośredni lot w dwie strony na trasie Warszawa – Odessa (PLL LOT) bez bagażu nadawanego – 700zł

Jeśli podobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco z kolejnymi – polub FANPAGE’A, profil na INSTAGRAMIE lub TWITTERZE. Dzięki!

TANIE NOCLEGI W ODESSIE

 

3 myśli w temacie “Krótki poradnik – jak najtaniej dojechać do Odessy.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s