Co nowego w świecie? – 2 –


5 – 12 grudnia 2016

Nowe połączenia czarterowe z Lublina, do Uzbekistanu bez wizy, częściej z Rzeszowa do Londynu i z Krakowa do Berlina, nowy rozkład PKP Intercity, nowe połączenie do Izraela i samolotem na Wyspę Bożego Narodzenia.


Na wakacje z Lublina do Grecji, Hiszpanii i Bułgarii

Linia lotnicza Small Planet Airlines ogłosiła uruchomienie trzech nowych kierunków z Lublina w sezonie letnim – polecimy do hiszpańskiej Barcelony, kreteńskiego Heraklionu i bułgarskiego Burgas.

Do Barcelony polecimy raz w tygodniu począwszy od 1 maja oraz dwa razy w tygodniu od 14 czerwca. Loty zaplanowano na poniedziałki i środy. Bilety zaczynają się od 838 zł w dwie strony.

Do Bułgarii polecimy raz w tygodniu. Pierwszy lot zaplanowano na 19 czerwca. Loty odbywać się będą w poniedziałki. Ceny biletów zaczynają się od 398 zł w dwie strony.

lot-do-bulgarii-1
lot-do-bulgarii-2

Na Kretę z Lublina polecimy raz w tygodniu w środę od 21 czerwca. Za najtańszy bilet w dwie strony zapłacimy 798 zł.

Bilety można rezerwować na stronie linii lotniczych Small Planet Airlines.


Więcej Londynu z Rzeszowa

Ryanair zwiększył liczbę połączeń w sezonie letnim do stolicy Wielkiej Brytanii. Od 24 marca do Londynu polecimy 12 razy w tygodniu – 9 lotów tygodniowo na lotnisko Stansted i trzy razy w tygodniu do Luton.


Air Berlin – częściej do Polski

Od końca marca 2017 niemiecki przewoźnik połączy Warszawę oraz Kraków z Berlinem aż 4 razy dziennie (27 lotów tygodniowo). Oprócz polskich miast, Air Berlin zwiększy również częstość połączeń do Tel-Awiwu i Paryża CDG.

Linia nie planuje przywrócenia skasowanych lotów do Gdańska.


Wizz Air przyspiesza połączenia z Katowic

Z systemu rezerwacyjnego węgierskiej linii lotniczej wynika, że planowane wcześniej loty z Katowic na Sycylię (Katania), na Islandię (Keflavik), do Portugalii (Lizbona) i na Maltę, ruszą dwa tygodnie wcześniej.


Nowe połączenie do Izraela

Izraelska linia lotnicza El-Al zapowiedziała uruchomienie nowego połączenia z Krakowa do Tel-Awiwu. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki. Pierwszy lot zaplanowano na 31 marca 2017.  Ceny zaczynają się od 1420zł w dwie strony.

elal elal2

z Krakowa do Izraela w sezonie zimowym można dostać się linią Ryanair, obsługującą loty do Ejlatu na południu kraju, dwa razy w tygodniu.

Z Polski do Tel-Awiwu dolecimy również z Katowic (Wizz Air) i Warszawy (Wizz Air, PLL LOT).


Co słychać w dalekiej Azji?

Jak podaje serwis Routesonline linie lotnicze Malindo planują uruchomienie połączenia czarterowego z Kuala Lumpur na Wyspę Bożego Narodzenia.

Japońskie tanie linie lotnicze Peach zapowiedziały uruchomienie nowego połączenie do Azji Południowo- Wschodniej. Loty z Okinawy do Bangkoku Suvarnabhumi rozpoczną się 19 lutego i obsługiwane będą trzy razy w tygodniu Airbusem A320. Oprócz nowo otwartego połączenia do Tajlandii, linie lotnicze Peach obsługuja również loty międzynarodowe do Korei Południowej, na Tajwan, do Hongkongu i do Szanghaju.

peach


Do Uzbekistanu bez wizy

Polityka wizowa Uzbekistanu zmieniła się zaledwie kilka dni po wyborze nowego prezydenta kraju i wejdzie w życie już 1 kwietnia 2017 roku.

Do bezwizowego wjazdu na okres do 30 dni na teren Uzbekistanu będą uprawnieni turyści z Australii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Kanady, Danii, Finlandii, Niemiec, Włoch, Japonii, Korei Południowej, Luksemburga, Holandii, Singapuru, Hiszpanii i Szwajcarii.

Turyści z kolejnych 12 krajów, będą uprawnieni do bezwizowego wjazdu pod warunkiem ukończonia 55 lat. Dotyczy to Polaków, Belgów, Chińczyków, Czechów, Francuzów, Węgrów, mieszkańców Indonezji, Izraela, Malezji, Portugalii, Stanów Zjednoczonych i Wietnamu.

Turyści z wszystkich wymienionych wyżej krajów zobowiązani będą do uiszczenia tak zwanej opłaty wjazdowej, której kwotę ustalono na 50 dolarów amerykańskich.


Nowy rozkład od PKP Intercity

Od 11 grudnia wszedł w życie nowy rozkład PKP Intercity. Warto nadmienić, że uległy skróceniu czasy przejazdów na kilku popularnych trasach:

Z Warszawy do Wrocławia przez Łódź i Kalisz podróż pojazdami PesaDART będzie trwała o około o 30 minut krócej. Nawet o ponad 30 minut skróci się również czas przejazdu na trasie Przemyśl – Kraków, a pociąg EIP, choć zyska dodatkowy przystanek w Bochni, trasę między stolicą Małopolski a Rzeszowem pokona w przeciągu 1 godziny i 42 minut. Dodatkowo, krócej o blisko 30 minut pojadą składy kategorii IC oraz TLK na trasie Warszawa – Trójmiasto przez Iławę. Oznacza to, że pociągiem IC Neptun pasażerowie pokonają tę trasę w niecałe 3 godziny, natomiast składami TLK tylko 30 minut dłużej.


Jeśli podobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco z kolejnymi – polub FANPAGE’A, profil na INSTAGRAMIE lub TWITTERZE. Dzięki!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s