Co nowego w świecie? – 3 –


13 – 25 grudnia 2016

Nowe połączenia lotnicze z Krakowa i Gdańska, ekspansja Wizz Air i PLL LOT na Bałkany, autobusem w Beskid Sądecki i nowy kraj na mapie… Polski.


Nowe połączenie z Krakowa

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła uruchomienie nowego połączenia z lotniska w Balicach do hiszpańskiej Walencji. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu  – w środy i w niedziele. Pierwszy lot zaplanowano na 3 maja. Ceny rozpoczynają się od 358zł w dwie strony.

ryanair-walencja
To ósme bezpośrednie połączenie Ryanaira z krakowskiego lotniska do Hiszpanii. Przewoźnik oferuje również loty do Madrytu, Malagi, Alicante, Girony, na Majorkę i Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa i Gran Canaria).


Więcej Amsterdamu w Gdańsku, mniej we Wrocławiu

Holenderskie linie lotnicze KLM zapowiedziały uruchomienie codziennego połączenia do Gdańska. Loty rozpoczną się 15 maja. Linia kontynuuje ekspansję na rynku polskim – lata już do Warszawy i Krakowa. Gdańsk zyska dostęp do setek nowych kierunków z przesiadką w Amsterdamie.

Niemiłą wiadomością jest wycofanie się holenderskiej taniej linii lotniczej Transavia z obsługi rejsów pomiędzy Wrocławiem i stolicą Holandii. Połączenie zostało już usunięte z mapy i systemu rezerwacyjnego na stronie przewoźnika. Loty z Katowic do Amsterdamu będą odbywać się bez zmian.

transavia


Autobusem w Beskid Sądecki

W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym, PolskiBus.com postanowił wprowadzić nową linię autobusową, łączącą Warszawę, Radom, Kielce oraz Kraków z  popularnym uzdrowiskiem i kurortem narciarskim Krynica-Zdrój. Pierwszy kurs przewidziano na 28 grudnia:

W ramach nowej linii P33 do Krynicy-Zdrój od 28 grudnia będą odjeżdżać po dwa kursy dziennie w każdą stronę. Podróż zaczynać się będzie o godzinie 11:20 i 22:00 na przystanku Metro Młociny, następnie autokary będą odjeżdżać z Placu Defilad o godzinie 11:50 i 22:30, z Radomia o 13:40 i 00:20, z Kielc o godzinie 14:50 oraz 01:30 oraz z Krakowa o 16:55 i 03:35. Pasażerowie mają do wyboru dwa przystanki w Krynicy – na ul. Piłsudskiego, gdzie autokar będzie dojeżdżał o godzinie 19:35 i 06:15 oraz na Dworcu PKP o 19:40 i 06:20. Kursy powrotne z Dworca PKP będą się odbywać o godzinach 07:40 i 21:15 oraz z ul. Piłsudskiego o 07:45 oraz 21:20.

Ceny rozpoczynają się od 2zł w jedną stronę. Poniżej przykładowa rezerwacja.

polskibus-krynica-zdroj


Ekspansja Wizz Air na Bałkany

Wizz Air rozpocznie w kwietniu loty z Budapesztu do pięciu bałkańskich stolic – Sarajewa, Podgoricy, Tirany, Prisztiny i Skopja.  Wszystkie połączenia będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

wizzair-balkany


27. baza operacyjna Wizz Air

Węgierska linia lotnicza zapowiedziała również otwarcie swojej dwudziestej siódmej bazy operacyjnej na lotnisku w bułgarskiej Warnie. To już druga baza w tym kraju po Sofii. Od drugiej połowy lipca polecimy z Warny do Dortmundu, Eindhoven, Memmingen, Mediolanu Bergamo i Larnaki. Zwiększy się też z siedmiu do dziesięciu liczba połączeń do Londynu Luton.

wizzair-warna


LOT również myśli o Bałkanach?

Jak wynika z nieoficjalnych informacji podanych przez Pasazer.com, Polskie Linie Lotnicze LOT planują otwarcie dwóch nowych bezpośrednich połączeń z Warszawy do chorwackiej Puli i czarnogórskiej Podgoricy.


Nowy europejski kraj?

Jak podaje Radio ZET:

Pod Radomiem powstało nowe państwo – Królestwo Kabuto. Jego założycielem jest Mieszko Makowski, który swoje działania oparł na konwencji w Montevideo z 1933 roku. W Kabuto nie ma VAT-u ani podatku dochodowego.

kabuto

Kraj leży niecałe 25 kilometrów od Radomia, jego stolicą jest Quiet Depth (Cicha Głębia), a językami urzędowymi są polski i angielski. Więcej o tym nowym państwie poczytacie na jego oficjalnej stronie.


Jeśli podobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco z kolejnymi – polub FANPAGE’A, profil na INSTAGRAMIE lub TWITTERZE. Dzięki!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s