Co nowego w świecie? – 4 –


26 grudnia 2016 – 15 stycznia 2017

Nowe połączenia z Krakowa, częściej z Warszawy do Seulu, mniej Lux Express w Polsce, więcej połączeń LEO Express, zmiany wizowe na Białorusi, w Kazachstanie i w Azerbejdżanie, dotyczące polskich obywateli.


Nowe połączenie z Krakowa

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła uruchomienie nowego połączenia z lotniska w Balicach do włoskiego Lamezia Terme. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu  – w czwartki i w niedziele. Pierwszy lot zaplanowano na 30 marca. Ceny rozpoczynają się od 178zł w dwie strony.

lamezia
To dziewiąte bezpośrednie połączenie Ryanaira z krakowskiego lotniska do Włoch. Przewoźnik oferuje również loty do Rzymu Ciampino, Bolonii, Pizy, Mediolanu Bergamo, Wenecji Treviso, Pescary, Trapani i Cagliari.

Do Włoch dostaniemy się również linią easyJet, oferującą połączenia bezpośrednie do Wenecji Marco Polo, Mediolanu Malpensa i Neapolu.


Chicago z Krakowa w systemie rezerwacyjnym

Polskie Linie Lotnicze LOT  wprowadziły 9 stycznia do systemów rezerwacyjnych bilety na trasie Krakow – Chicago O’Hare. Od 2 lipca linie obsługiwać będą to połączenie raz w tygodniu Boeingiem 787-8. Trasa wraca po ponad sześciu latach nieobecności.


Więcej lotów do Seulu

Polskie Linie Lotnicze LOT postanowiły zwiększyć częstość lotów z Warszawy do Seulu z obecnych 3 razy w tygodniu do 5 lotów tygodniowo, począwszy od 6 lipca bieżącego roku.


Więcej połączeń z Krakowa do Pragi

PolskiBus.com zapowiedział dodanie trzeciego już połączenia dziennego do Pragi. Autokary w ramach linii P6 będą wyruszać z krakowskiego dworca MDA o godzinie 7:00, wyjazd z Katowic planowany jest na godzinę 8:20, w Brnie zatrzymywać się będą o godzinie 11:55, a do miejsca docelowego dojeżdżać będą o godzinie 14:25. Ze stolicy Czech autokary będą odjeżdżać o godz. 16:00, by do Katowic przyjechać o godz. 22:05 i zakończyć kurs w Krakowie o godz. 23.25.


Mniej Lux Express na polskich drogach

Jak informuje przewoźnik Lux Express, od 1 lutego 2017 zawieszone zostaną kursy na trasie Berlin-Wilno. Połączenie Wilno-Warszawa będzie odbywać się bez zmian, 4 razy dziennie.

Zmianie ulega także trasa linii z Wilna do Pragi. Od 11 stycznia autobus będzie zatrzymywał się dodatkowo na przystanku Warszawa Centralna. Natomiast zamknięciu ulega przystanek w Kielcach.


Autobusem do Wiednia

LEO Express zapowiedział uruchomienie nowego połączenia autobusowego z Warszawy przez Łódź, Częstochowę, Katowice, Zabrze, Gliwice, Bohumin, Ostrawę, Ołomuniec, Brno do Wiednia.

leo-express-2Ceny biletu z Warszawy do Wiednia zaczynają się od 80zł w jedną stronę. Rezerwacji dokonujemy na stronie przewoźnika.

leo-express


Bez wizy na Białoruś

9 lutego wchodzi w życie dekret pozwalający obywatelom 80 krajów, w tym również Polski, na pięciodniowy bezwizowy pobyt na Białorusi. Niestety, z braku konieczności posiadania wizy skorzystamy tylko lądując na lotnisku w Mińsku. Ruch bezwizowy nie obowiązuje pasażerów przylatujących z Rosji.


Ułatwienia wizowe dla podróżujących do Azerbejdżanu

Rząd Azerbejdżanu wprowadził nowy system wizowy, pozwalający na jednokrotny wjazd do kraju, na okres do 30 dni, turystom z 81 krajów, w tym Polski. Koszt wizy wynosił będzie 20 dolarów amerykańskich, cała procedura jest znacznie prostsza od poprzedniej, dodatkowo będzie można ją zrealizować przez internet.


Kazachstan znosi wizy

Począwszy od 1 stycznia 2017 roku, obywatele 45 krajów, włączając Polskę, będą mogli podróżować do Kazachstanu bez konieczności posiadania wizy.

W tym roku w Kazachstanie odbywają się dwie duże uroczystości międzynarodowe – Zimowa Uniwersjada w Ałmatach (29 stycznia do 8 lutego) oraz Expo 2017 w Astanie (10 czerwca do 10 września).


Jeśli podobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco z kolejnymi – polub FANPAGE’A, profil na INSTAGRAMIE lub TWITTERZE. Dzięki!

Reklamy

5 myśli w temacie “Co nowego w świecie? – 4 –”

 1. Pozdrowienia z wysp Kanaryjskich. Zdobyliśmy cztery wyspy El Hiero, Garan Canaria, Teneryfa, Gomera. Pogoda super , załoga ok. Fajny wpis na blogu Hejka

  Wysłane z iPada

  Wysłane z iPada

  Dnia 16 sty 2017 o godz. 18:12 W podróży do – travel blog napisał(a):

  > >

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s