Konkurs – “Dokąd w tym roku”


Cześć! Chciałbym Was serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w konkursie. Do wygrania są trzy książki – „Mężczyzna w chwili, gdy zostaje sam” autorstwa Dominika Fórmanowicza.

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie? To proste, musisz spełnić trzy warunki:

Wraz z moim współtowarzyszem podróży postaramy wybrać się najbardziej kreatywne odpowiedzi.

konkurs-3

Konkurs trwa 17 stycznia do 31 stycznia. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na blogu na początku lutego.

Parę słów o nagrodzie:

Im bardziej chcemy coś odkryć, tym bardziej musimy odkryć się sami. „Mężczyzna w chwili, gdy zostaje sam” to wciągająca i urzekająca powieść drogi.

„Droga nas zmienia, kształtuje. Wydobywa z nas to, czego szukamy. Nieważne, jeśli nie wiesz jeszcze, czego szukasz. To przyjdzie samo. Zastanów się, co znaczy być pielgrzymem. Czy tego chcesz, czy nie, jesteś nim. Dobrze jest wiedzieć, kim się jest”. (fragment książki)

29-letni bohater udaje się na pieszą wędrówkę do Santiago de Compostela. Przemierza 800 kilometrów, podążając słynną trasą pielgrzymkową, dziś uczęszczaną przez ludzi o najróżniejszych światopoglądach. Na granicy francusko-hiszpańskiej spotyka swoich pierwszych towarzyszy podróży. W poszukiwaniu spokoju i wyciszenia, opuszcza jednak grupę, decydując się na samotność. W pięknej scenerii prowincji La Rioja poznaje młodszą od niego Węgierkę Eniko oraz Włocha Manolo. Stopniowo odkrywa się przed nimi, opowiadając o trudnych doświadczeniach minionego roku. Podczas podróży bohater zawiązuje znajomości z wędrowcami z całego świata, zakochuje się, a przede wszystkim konfrontuje z przeszłością. Czy odnajdzie upragniony spokój?

„Mężczyzna w chwili, gdy zostaje sam” to współczesna powieść drogi oraz zapis refleksji dotyczących życiowych zmian, dążenia do prostoty oraz poszukiwania wewnętrznej przestrzeni. To także zbiorowy portret ludzi w podróży – różniących się wszystkim, ale połączonych wspólnym celem. Czytelnik poznaje myśli i przebieg wyprawy tajemniczego, a zarazem uniwersalnego bohatera, jednak przez większą część powieści wie o nim niewiele. Ogromną siłą powieści jest bogactwo i różnorodność świetnie sportretowanych postaci oraz perfekcyjne ukazanie skomplikowanych, równie dramatycznych co zabawnych relacji, jakie nawiązują się między nimi podczas wędrówki. Fabuła oparta jest na autentycznej podróży autora.

Dominik Fórmanowicz – urodzony w 1985. Większość dorosłego życia spędził w Poznaniu, najpierw studiując, następnie współtworząc kwartalnik „Take Me” oraz prowadząc własną firmę. Dwukrotnie przeszedł Camino de Santiago.

Do dzieła!

Reklamy

2 myśli w temacie “Konkurs – “Dokąd w tym roku””

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s